BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Breaking News
Home » Flyer

Flyer

Donirajte za pogodenite od poplavite vo Makedonija

Донирајте за погодените од поплавите во Македонија На 6-ти Август северниот дел на Македонија и посебно регионот околу Скопје беа погодени од најсилните дождови во последните децении. Ова природна катастрофа досега предизвика повеќе од 20 жртви и неколку стотици повредени. Материајлните штети се огромни. Помогнете и вие на погодените и донирајте на следното поштенско конто: 61-938070-8 Humanitäre Hilfe für Hilfsbedürftige ...

Read More »

Parlamentarni Izbori 2016: Prijava za glasanje vo dijasporata

Почитувани, во сабота, 4-ти Јуни ќе се одржаат парламентарните избори во Република Македонија за пратениците на дијаспората. За гласање во Берн поново е потребно пријава. Пополнете го овој документ и испратете го заедно со копии на еден Македонски и еден Швајцарски документ (пасош или лична карта, но не возачка!) и испратете го на адресата на амбасадата во Берн. РОКОТ Е ...

Read More »

MISS ZENTRALSCHWEIZ 2015 NIKOL NIKOLOVA

CESTITKI NA MAKEDONSKOTO DEVOJCE. PONOVO DOKAZANO, NEMA POUBAVO DEVOJCE OD MAKEDONCE. NA NIKOL I POSAKUVAME MNOGU USPEH VO ZIVOTO I KARIERATA.  

Read More »

Makedonsko Devojce Kandidatka za Miss vo CH

Nikol Nikolova Kandidatka za „Miss Zentralschweiz 2015“ Glasajte za Nikol na ovaj LINK Nikol dade sledna Izjava za Makedonci.ch Zdravo Jas sam Nikol Nikolova, imam 18 godini. Rodana sam u CH. Ziveam vo Smolare, blizo je od gradot Strumica. Sakam so toa i da navivam za nasata ubava licna Makedonija! So dusa si cekam da si dojdam doma kaj mojata Familia vo ...

Read More »

MK-Shop

NOVO / NEU / NEW Makedonci.ch ima Web-Shop    

Read More »